Kristína Kožiaková Samospráva

FOTO: Breznianski úradníci v uliciach. Predviedli sa so štetcami a krompáčmi

Desiatky zamestnancov mesta sa pustili do práce. Nesedeli však v kanceláriách. Vlastnými rukami skrášľovali Brezno. Veď pozrite sami!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Breznianski úradníci v uliciach. Predviedli sa so štetcami a krompáčmi
Zdroj: Michaela Kureková/Mesto Brezo

V auguste vymenili obleky za pracovné oblečenie breznianski poslanci a pokračovali v upratovacej tradícii už po tretíkrát. Natierali zábradlie na moste aj na Mazorníkove.

Čítajte viac v článku: FOTO: Breznianski poslanci s primátorom v pracovnom: Predviedli sa so štetcami

V rámci Týždňa dobrovoľníctva sa vo štvrtok pustili do skrášľovania mesta Brezna aj samotní zamestnanci našej radnice. Na mušku si vzali upravovanie oddychovej zóny v Mazorníkove, maľovanie zábradlia pri Hrone aj obúchavanie starej omietky.

Zapojili ľudí aj úradníkov

„Ako prví začali poslanci, o pár týždňov neskôr mesto vyzvalo a zapojilo do dobrovoľníckej činnosti aj verejnosť a tretíkrát, v rámci Týždňa dobrovoľníctva, sa zúčastnili zamestnanci mestského úradu. Vo štvrtok sa zišli všetci zamestnanci, teda tí, čo boli v práci. Mali sme vytipované tri miesta, na ktorých sme vykonávali verejnoprospešnú činnosť,“ prezradila pre Brezno 24 viceprimátorka Petra Dzurmanová.

Zdroj: Michaela Kureková/Mesto Brezo

V oddychovej zóne na Mazorníkove sa vo štvrtok čistil priestor, natieralo sa zábradlie pri Hrone a tretie miesto bolo pri novom cintoríne, kde sa čistil múr od omietky.

„Zamestnanci vykonávali činnosť počas pracovnej doby. Pokračovali sme tam, kde skončili dobrovoľníci, ktorí sa zapojili počas predchádzajúcej akcie, ktorú ziniciovalo mesto,“ konkretizovala Dzurmanová a dodala, že mesto má záujem robiť takéto akcie každý rok.

Okolo 50 zamestnancov

„Do procesu sú zapojené, samozrejme, aj technické služby, ktoré na všetko dozerajú a pomáhajú pri realizácii,“u­presňuje viceprimátorka.

„Verejnosť už nechceme vynechávať a veľmi nás potešil záujem občanov, podieľať sa na takejto činnosti. Zamestnanci dokázali tiež, že sú veľmi šikovní a ochotní pomôcť aj pri takýchto akciách,“ dodala na záver. Podľa informácií z radnice sa do dobrovoľníckej činnosti zapojilo okolo 50 zamestnancov mes­ta.

Pozrite si v našej fotogalérii, ako prebiehalo veľké upratovanie!

Môže vás zaujímať:

Víkendový PREHĽAD pre Brezňanov. Šikovný ťahák s 10 akciami na voľné dni

FOTO: Farebná nádhera láka do prírody. 5 tipov na strávenie jesene na Horehroní

V OBRAZOCH: Týždeň dobrovoľníctva v podaní zamestnancov radnice
19
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie