Kristína Kožiaková Iné športy Iné športy

Zápolenie vo vode aj v kanoe pri Brezne. Dlhoočakávaná akcia je spať aj s novinkou

Krpáčovo ožije veľkou športovou akciou. Nadšenci pohybu už odratávajú dni a ostatní sa tiež majú na čo tešiť. Zisťovali sme viac!

Ilustračný obrázok k článku Zápolenie vo vode aj v kanoe pri Brezne. Dlhoočakávaná akcia je spať aj s novinkou
Zdroj: PhotoMartini

Husky Quadrathlon je mimoriadne obľúbená akcia nielen v okolí. Stretávajú sa na nej športovci z celého Slovenska a Krpáčovo praská vo „švíkoch“. Čaká vás množstvo sprievodných podujatí, perfektné športové výkony aj rozprávkový les. Viac informácií sme zistili u hlavného organizátora pretekov, ktorých 5. ročník sa uskutoční 6.augusta 2016 v krásnom prostredí Krpáčova.

Štyri disciplíny

Husky Quadrathlon je spojenie štyroch rôznych disciplín v jednom preteku. Tí, ktorí sa postavia na štart, sa budú musieť popasovať s plávaním o dĺžke 0,35 km priamo v Krpáčovskom jazere, neskôr šliapnu do pedálov bicykla a po 13 km sadnú do kanoe, kde odpádlujú 0,5 km. Cieľovú pásku pretnú po odbehnutí štyroch kilometrov.

„Tento rok je už registrovaný 160 pretekárov, z toho je zhruba 30 štafie, a to znamená okolo 200 ľudí, ktorí prídu pretekať,“ prezradil nám na úvod riaditeľ pretekov Martin Bendák.

Pretek je rozdelený na dva štarty, a to konkrétne prvých 100 pretekárov odštartuje o 14:00 a ďalších 100 o 14:15.

„Pretek nie je určený pre profesionálov, je to o Krpáčove a jeho propagácii a o športe ako takom. Tento rok nám odmoderuje celú akciu Marek Poliak a vystúpi skupina EXVF z Banskej Bystrice,“ dodal.

Novinkou obrazovka

Novinkou tohto ročníka bude aj veľká LED obrazovka 4×3 metre, kde budú môcť sledovať aktuálne výsledky všetci návštevníci. „Medzi sprievodné podujatie, ktoré by som rád spomenul, patrí určite rozprávkový les pre najmenších, prezentácia discgolfu a rôznych netradičných športov. K dispozícii budú aj e-biky a sprístupnený je detský cyklopark,“ upresňuje možnosti, ktoré sa dajú počas dňa využiť.

„Hlavnou myšlienkou a dôvodom týchto pretekov je propagácia Krpáčova, ako vhodnej destinácie na relax aj športové vyžitie a samozrejme, propagácia športu,“ dodal na záver Bendák.

Pozrite si fotografie z posledných ročníkov v našej galérii!

Môže vás zaujímať:

Víkendový PREHĽAD pre Brezňanov. O akcie na voľné dni nebude núdza

"Nefalšované ródeo, Iné Kafe aj Nedvědovci. Divoký západ v Muráni aj s novinkou ":http://brezno.dnes24.sk/…inkou-243984

Vodné radovánky priamo v lone prírody. 5 tipov, kam pri Brezne sa v lete oplatí vyraziť

FOTO: Štyri disciplíny v jednom preteku a prekonanie samého seba
30
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie