Mário Hanzel Futbal

Železiari udržali prvé miesto

V 25.kole II.futbalovej ligy sk. Východ bodovali hráči Podbrezovej na ihrisku Trebišova. V priebežnej tabuľke si tak udržali dvojbodový náskok na čele súťaže.

Slavoj Trebišov – ŽP Šport Podbrezová 0:3 (0:2) Góly: 6.Laksík, 36.Minčič (11m), 51.Pančík ŽK: Sudimák, Kročko Slavoj Trebišov: Sudimák – Kročko, Capko, Lacko ( 77 Antoš), Petrovský ( 68 Haničák), Drobňák, Rusnák, Kokočák, Patkanóci, Németh ( 89 Hrubovský), Olah ŽP Šport: Hanák – Kišš, Minčič, Nosko, Greško, Snitka, Podio, Pančík (63.Cmarko), Laksík, Harvilko (68.Sedliak), Tubonemi (73.Betka)

Hráči ŽP Športu sa snažili od začiatku stretnutia dostať súpera pod tlak, čo sa im aj úspešne darilo. Už v 6 min. po Podiovom rohu Laksík hlavou prekonal brankára Sudimáka. Od tohto momentu sa hralo väčšinou na súperovej polovici. Železiari si vytvárali gólové šance, ktoré však Tubonemi ani Greško nevyužili. V 36 min. bol faulovaný v 16-tke Tubonemi a Minčič premenil pokutový kop. Do konca prvého polčasu mal ešte šancu Tubonemi, ale brankár Sudimák ju chytil. V druhom polčase hostia v 51 min. zvýšili na 3–0 po priamom kope Pančíka. Po strelenom góle železiari prestriedali a hra sa postupne začala vyrovnávať. Do konca zápasu si domáci aj hostia vytvorili gólové príležitosti, ale výsledok už zostal nezmenený.

//Hodnotenie zápasu trénerom Jaroslavom Kentošom:// „Vyšiel nám vstup do zápasu, keď sme v podstate hneď z prvej príležitosti strelili gól. Po ňom malo hru v rukách naše mužstvo, ktoré si vypracovalo aj ďalšie šance. Do prestávky sme sa presadili ešte raz, keď pokutový kop úspešne premenil Minčič. Dobre nám vyšiel aj začiatok druhej časti, kedy sme znova v jej úvode pridali tretí gól. Za stavu 3:0 bol zápas už viac-menej rozhodnutý.